"Erken seçime destek veririz"

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, AK Parti'nin seçimleri öne alabileceğini belirterek, "CHP olarak her türlü erken seçim kararına destek veririz" dedi.

Habertürk'e konuşan Gürsel Tekin, son siyasi gelişmeler hakkında özetle şunları söyledi: "AKP'nin üst düzey yöneticilerinin bir kısmının beklentisi komisyonda üç veya iki eski bakanın Yüce Divan'a gönderilmesi yönündeydi. Sonra oylama günü görünmez bir el müdahale edince, Sayın Davutoğlu'nun kol kesmesi, kendi kolunun kesilmesine dönüştü. Kimse Meclis Soruşturma Komisyonu'nda Yüce Divan kararının çıkmasını hayal etmesin. Böyle bir karar, "17–25 Aralık darbedir" diyen iktidarın tezini çürütür.

Erken seçim
Uzun süredir AK Parti’nin seçimleri nisan ayına alabileceği ifade ediliyor. Ne kadar erken bir tarihte seçim yapılırsa Türkiye için o kadar hayırlı olur. Bence ivedilikle bir erken seçim gerekli. Biz her türlü erken seçime hazırız. Hani bir deyim var ya, "Çürüyen armut dalda durmaz" derler. Armut çürümüş, bir an önce o yüzden seçime ihtiyaç var.

"Biri gider, bini gelir"
CHP teşkilatlarında boşluk olmaz, biri gider bini gelir. Boşalan il başkanlıkları koltukları en kısa zamanda doldurulacaktır."

Haber: Habertürk

Anahtar Kelimeler
    Salı, 30 Aralık 2014 10:28

Bağlantılı Konular