Gürsel Tekin: "Bunun adı diktatörlüktür!"

Konya'da 16 yaşındaki gencin tutuklanması CHP'yi harekete geçirdi.

Konya'da CHP'ye yakınlığıyla bilinen Halk Lis Konya İl Başkanı 16 yaşındaki Mehmet Emin Altunses'in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği iddiasıyla tutuklanması CHP'yi harekete geçirdi.

www.gercekgundem.com 'a konuşan ve tutuklamaya ilişkin süreci anlatan CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin şunları söyledi:

"Bugün 16 yaşındaki bir gencimiz, devrim şehidi Kubilay'ı anma töreninde dile getirdiği sözlerden ötürü okulu basılarak gözaltına alındı. Bunun adı diktatörlüktür. İktidar 16 yaşındaki gençlerin söz söyleme hürriyetini gaspetmiş yasaları gözdağı vermek amacıyla kullanmıştır. 16 yaşındaki bir gencin anma törenindeki sözlerinden ötürü tutuklanmasını kınıyoruz. Ben tutuklanmayı öğrendikten hemen sonra sevgili Mehmet'in annesi Nazmiye Hanımı aradım ve yanında olduğumuzu söyledim. Bu davanın takipçisi olacağız ve gençlerimizi iktidara kurban etmeyeceğiz.

Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu da konuyla yakından ilgileniyor. Hem Grup Başkanvekilimiz Sayın Engin Altay'a hem de Konya milletvekilimiz Atilla Kart ile Konya İl Başkanımız Mevlüt Karpuz'a konuyla ilgilenmeleri yönünde talimat verdi. CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı İrfan İnanç Yıldız da az önce Konya'ya hareket etti. Az önce öğrendiğimize bir başka habere göre, Emniyet Müdürlüğü dünkü anma töreninden dolayı Konya İl Başkanımız Mevlüt Karpuz'u da ifade vermeye çağırmış. Konya'da tam anlamıyla bir devlet terörü yaşanıyor. Hiç kimse sokağa çıkmasın, hiç kimse söz söylemesin, hiç kimse konuşmasın istiyorlar. CHP de CHP'nin gençleri de bu baskıya boyun eğmez, eğmedi eğmeyecek."


Haber: Gerçek Gündem

    Çarşamba, 24 Aralık 2014 19:41

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica