Tekin: Hepimiz bu acıyı hissediyoruz

CHP Bağcılar İlçe Örgütü, Muharrem Ayı nedeniyle Avcılar Belediyesi'nin katkılarıyla Bağcılar Meydanı'nda binlerce vatandaşa aşure dağıttı. CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin ve CHP PM Üyesi Yasemin Öney Cankurtaran vatandaşlara aşure dağıttılar.

Aşure dağıtımı sonrası açıklama yapan Gürsel Tekin, "Bugün İslam coğrafyasında maalesef uzun yıllardır yaşanan ok ciddi sıkıntılar var. Aşurenin İslam coğrafyasında anlamı çok yüksektir. Farklılıkları aşurede olduğu gibi bir arada yaşanmasını becerebilmiş bir topluluğuz. Özellikle son dönemlerde İslam coğrafyasında mezhep savaşları arasında yaşanan bu sıkıntıların gerçekten çok ciddi bir acı olduğunu, farklı mezheplerde de olsak hepimiz bu acıyı hissediyoruz. Umut ediyoruz ki bu acıların olmadığı, İslam coğrafyası da Hz. Hüseyin'in 1375 yıl önce bir zulme karşı direnişi olduğu gibi, aynı çerçevede bütün İslam coğrafyasının barış, kardeşlik içerisinde yaşayabileceği bir dünyayı, bir dönemi yaratabiliriz. Türkiye bu konuda çok önemli bir ülke. İslam coğrafyasının tamamına rehber olabilecek bir ülkedir. Umut ediyorum ki Türkiye'de ekilecek her ekin İslam coğrafyasında müthiş bir barış çiçekleri açacaktır. Bu vesileyle bugün burada Bağcılar Meydanı'nda vatandaşlarla Muharrem ayını kutluyoruz. Herkese mübarek olsun" dedi.

Aşureye, çocuklar ve cuma namazından çıkan vatandaşlar ilgi gösterdi. Etkinliğe katılan diğer isimler ise CHP Bağcılar İlçe Başkanı Murat Sönmez, Sultangazi İlçe Başkanı Ali Boztaş, Bakırköy İlçe Başkanı M.Sait Yücel ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Haber: Gerçek Gündem

Anahtar Kelimeler
    Cuma, 14 Kasım 2014 18:49

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica