Gürsel Tekin aşure dağıttı

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, Aşure Günü nedeniyle düzenlenen etkinlikte halka aşure dağıttı. İlk aşure ise savaş mağduru iki çocuğa gitti.

CHP Beyoğlu İlçe Başkanlığı Yas'ı Matem Aşure Günü dolayısıyla Beşiktaş Belediyesi'nin katkılarıyla İstiklal Caddesi'nde binlerce vatandaşa aşure dağıttı.
Etkinliğe CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, PM Üyeleri Gülseren Onanç, Yasemin Öney Cankurtaran, CHP İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Haluk Eyidoğan, Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar ile çok sayıda vatandaş katıldı.
CHP Beyoğlu İlçe Başkanı İnan Güney böyle bir günde kendilerini yanlız bırakmayan tüm partililer ve vatandaşlara teşekkür ederek, "Muharrem ayında, yas orucunda aramıza geldiğiniz ve güç verdiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Hz. Hüseyin ve Kerbela şehitlerinin hayatları pahasına biat kültürüne boyun eğmemesinin tüm Türkiye'ye örnek olması dileğiyle hepinize hoşgeldiniz diyorum. Ayrıca Beşiktaş Belediye Başkanımız Sayın Av. Murat Hazinedar'a bizlere verdiği katkılarından dolayı da teşekkür ediyorum" dedi.
Daha sonra söz alan Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar ise Beyoğlu ve İstanbullularla birlikte olmaktan mutluluk duyduğunu belirterek, "Allahımızın bizlere verdiği nimetleri Beşiktaş'ta her noktada halkımızla paylaştık. Biz biz yapan değerlerimize sahip çıkmamazı gerektiğine inanıyoruz. Birlik ve beraberliğimizi mensubu olduğumuz partimize yakışır bir şekilde temsil etmeye çalışıyoruz. Biz Güneydoğu'da Ezidi kökenli insanlarımıza nasıl el uzattıysak Türkmen kardeşlerimize de elimizi uzatıyoruz. Sosyal demokrasi el tutmaktır. El tutmadan sırattan geçemeyiz. Elimizden geldiğince özgürlükçü demokrasiyi en iyi şekilde temsil etmeye çalışacağız. Herkesi kucaklamaya çalışacağız" diye konuştu.
Daha sonra söz alan CHP Genel Sekreteri ve İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin ise, Aşure'nin bir barış sembolü olduğunu vurgulayarak, "İslam coğrafyasında aslında bi halklar coğrafyasıdır. Ancak 1375 yıl önce yaşanan acılar görüyoruz ki hala çeşitli şekilde devam etmektedir. Hala İslam coğrafyasında kan ve gözyaşı hüküm sürüyor. Umut ediyoruz ki İslam coğrafyasında bir an evvel bu acılar son bulur. Bugün Hüseyin'in acısına ortak olup bu aşureyi bizlerle paylaşmaya geldiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum" dedi.
Konuşmaların ardından vatandaşlara aşure dağıtmak için kazanların başına geçen partililerden CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, önde duran iki Suriyeli çocuğa ilk aşureleri uzattı.

Haber: Gerçek Gündem

Anahtar Kelimeler
    Pazar, 09 Kasım 2014 19:28

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica