Gürsel Tekin: "Çocukların geleceği şehzade Bilal'in ellerinde"

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, "Çocuklarımızın geleceğinin AKP Hükümeti tarafından Şehzade Bilal’in ellerine bırakıldığını bugün bir kez daha görüyoruz" dedi.

Tekin yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden önce, Türkiye Cumhuriyeti'nin Milli Eğitim Bakanlığı'nın "nasıl itibarsızlaştığını, sözde milletin adamlarının önce milleti soyup sonra eğitim sistemini nasıl darmadağın ettiğini" kamuoyuna açıkladıklarını belirterek şöyle dedi:
"Çağdaş ve demokratik Türkiye'nin garantisi olan çocuklarımızın geleceğinin AKP Hükümeti tarafından Şehzade Bilal'in ellerine bırakıldığını bugün bir kez daha görüyoruz. İstanbul Esenler'de bulunan Akşemsettin İmam Hatip Lisesi'nde karma eğitim kaldırılarak, erkek ve kız öğrencilerin ayrı saatlerde eğitim gördüğü bir uygulama bağnazlıktan, gericilikten başka bir şekilde açıklanamaz. Temeli laiklik olan bir ülkede, bu tip bir uygulama kabul edilemez."

Eğitim kurumlarının toplumların aynaları olduğuna işaret eden Tekin, "Bu çağdaş ve demokratik düzenin kuşatma altına almasının aleni kanıtıdır. AKP hükümeti şunu aklında kati suretle çıkarmamalıdır; bu ülkede Şehzade Bilal'in fermanları değil eğitimin temel kanunlarının işletilecektir" ifadelerini kullandı.

Haber: Gerçek Gündem

Anahtar Kelimeler
    Salı, 28 Ekim 2014 17:13

Bağlantılı Konular