Muhalefetten erken seçime hodri meydan!

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin: "Samimiyetleri varsa getirsinler seçim yasasını, alsınlar desteğimizi, gidelim seçime."

Yüksek Seçim Kurulu'nun Haziran 2015 Genel Seçimiyle ilgili çalışmayı geçmiş uygulamalardan daha hızlı şekilde önceki gün başlatması, kulislerde "Nisanda seçim" senaryosunu canlandırdı. Ancak Ak Parti Genel Sekreteri Haluk İpek, parti içi çalışmalarda seçimin öne alınmasını hiç görüşmediklerini ve ocak sonuna kadar gündemlerinin il kongreleri olduğunu söyledi. Muhalefet partileri ise öne alınmış seçim olasılığı için iktidara “Hodri meydan” dedi.

Gürsel Tekin yaptığı açıklamada, "Yapacakları yok, mümkün değil yapamazlar. Gündem değiştirme çabası içindeler. Ancak bizden de iktidara hodri meydan... Nisan ayını beklemesinler, 45 gün içinde yapalım; şubat ayında yapalım seçimi. Ki seçimler ne zaman yapılırsa yapılsın, bugün itibariyle seçimlere hazırız biz. Türkiye'nin mevcut sıkıntılarını, mevcut iktidarla aşması mümkün değil. Türkiye'nin bir seçim yenilenmesine, bir iktidar yenilenmesine ihtiyacı var. Bu yenilenmenin çaresi seçim, yenilenmeyi sağlayacak olan da CHP'dir. Samimiyetleri varsa getirsinler seçim yasasını, alsınlar desteğimizi, gidelim seçime." şeklinde konuştu.

 

Haber: Gerçek Gündem

Anahtar Kelimeler
    Pazartesi, 20 Ekim 2014 10:34

Bağlantılı Konular