Tekin: Ak-Saray AKP'yi yıkacak

CHP Genel Sekreter Gürsel Tekin, "Son kez uyarıyorum, Osmanlıyı saraylar yıktı, AK-Saray da AKP'yi yıkacak" dedi.

Tekin yaptığı yazılı açıklamada, 29 Ekim Resepsiyonu ile resmi olarak kullanılmaya başlanacak Atatürk Orman Çiftliği arazisi içindeki yeni Cumhurbaşkanlığı binasına yönelik olarak AK Parti'yi sert ifadelerle uyardı. Tarihe bakıldığında bütün sarayların yıkıldığını, sarayların iktidarları götürdüğünü ifade eden Tekin, "Tabi arkadaşlarımızın hepsi saraylarda büyüdüğü için, inanın bu konuda ne diyeceğimi şaşırıyorum. Sayın Cumhurbaşkanı da dahil olmak üzere sanki hepsi saray çocuğu. Ne çabuk unuttular Allah aşkına 12 yıl öncesini, 12 yıl önce fukaralık edebiyatı yapacaksınız, "3 Y ile mücadele edeceğim" diyeceksiniz; sonra geleceksiniz yoksulların trilyonlarca lirasını harcayacaksınız ve kendinize saray yapacaksınız" dedi.
Tekin, "Bu saray sevdasından vazgeçin, eski mütevazı günlerinize çabuk geri dönün. Aksi takdirde bu saraylardaki akıbetinizin ne olacağını düşünmek bile istemiyorum" uyarısında bulundu.

"Yasalar sizin için geçerli değil mi?"
Bina için verilen yargı kararını hatırlatan Tekin şöyle devam etti:
"Sormak isterim; herhangi bir vatandaşımıza bir yargı kararı geldiğinde, o yargı kararını uygulamadığı zaman hangi müeyyideler, hangi yaptırımlar uygulanıyor? Peki yasalar sizin için geçerli değil mi? Sizin için yasalar geçerli değilse siz de bu ülkede düzeni koruyamazsınız. Böyle şey olmaz. Bakın herhangi bir vatandaş ufak olan çatısında bir büyüme yaptığı zaman her türlü yaptığımı uygulayacaksınız, sonra da kendiniz için devasa büyüklükte bir kaçak binaya göz yumacaksınız. Nerede belediyeler, nerede Ankara Belediyesi? Buradan soruyorum belediyeler neredesiniz? Ortada bir mahkeme kararı var. Eğer bir mahkeme kararını uygulamıyorsanız, hepiniz suç işliyorsunuz. Elbette bir de işin maliyet ve bütçe boyutu vardır. Bir sarayın giderini düşünmek bile istemiyorum. Son kez uyarıyorum, Osmanlıyı saraylar yıktı, AK Saray da AKP'yi yıkacak."

Haber: Sözcü

Anahtar Kelimeler
    Perşembe, 16 Ekim 2014 15:40

Bağlantılı Konular