CHP o inşaat için mahkemeye gitmişti

CHP'nin on kişinin öldüğü alandaki inşaata izin verilmemesi için mahkemeye gittiği ortaya çıktı. Torunlar'a ait inşaat şirketinde on kişinin ölümüyle sonuçlanan cinayetin ardından yeni detaylar ortaya çıktı. CHP'nin 2008 yılında inşaat yapılacak alana ilişkin mahkemeye gittiği  ve "Burası yeşil alan olarak kalsın, satışına izin vermeyin'' talebinde bulunduğu anlaşıldı.

Dönemin CHP İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin, Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Sevigen ve Şişli İlçe Başkanı Dursun Çaltı'nın, on kişinin ölümüne sebep olan Likör Fabrikası arazisinin satışının durdurulması ve inşaat yapılmasının engellenmesi için mahkemeye gittiği ortaya çıktı.

2008 yılının şubat ayında satışın durdurulması için mahkemeye giden konuya ilişkin suç duyurusunda bulunan CHP'li Tekin, Sevigen ve Çaltı, yeşil alan olarak kullanılmasını istedikleri binanın önünde bir de eylem yapmıştı.

Gaz maskelerini takan CHP'li Tekin ile Sevigen'e partililer de eşlik etmişti. CHP'liler, "Likör Fabrikası arazisi ile Ali Sami Yen Stadyumu yandaşlara peşkeş çemilmek isteniyor. Burası bir beton yığınına dönecek. Halk nefes dahi alamayacak. Bu inşaatlara ve yağmaya izin verilmesin'' demişti.

CHP'li Belediye Meclis Üyeleri Hüseyin Sağ, Dursun Çaltı ve parti yöneticileri daha sonra mahkemeye başvurmuş, satışa sunulan arazinin satılmaması için 13 ayrı suç duyurusu yapmıştı. CHP'liler, inşaatın ana omurgasının oturacağı Ali Sami Yen Stadyumu'nun da yeşil alana çevrilmesi için gösteriler yapmıştı.

Haber: Gerçek Gündem

Anahtar Kelimeler
    Pazartesi, 08 Eylül 2014 16:06

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica