Gürsel Tekin Tarım Fuarı'na katıldı

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, bu yıl ikincisi düzenlenen Silivri Belediyesi Tarım Fuarı'na katıldı

Bu yıl ikincisi düzenlenen Silivri Belediyesi Tarım Fuarı, Değirmenköy'de CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin ve CHP'li Vekillerin de katılımıyla gerçekleşti.

Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar'ın bu yıl ikincisini düzenlediği Tarım Fuarı açılışı yoğun katılımla gerçekleşti. Türkiye'nin önde gelen traktör, tarım alet ve ekipmanları, gübre ve tohum üreticisi firmaları Değirmenköy'de stant açarak, üreticilerle buluştu. Fuarın açılışına Cumhuriyet Halk Partisi Genel Sekreteri Gürsel Tekin, CHP'li Vekiller Süleyman Çelebi ve Sebahat Akkiraz, Silivri Kaymakamı Salih Keser, CHP Silivri İlçe Başkanı Mümin Tuğlu ve İlçe Yönetimi, Silivri Belediye Meclis Üyeleri, Belediye Başkan Yardımcıları, ilçe kamu ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, oda başkanları, spor kulübü başkanları, Silivrili muhtarlar, üreticiler ve mahalle sakinleri katıldı.

Tekin çalışmaları takdir etti
Gerçekleşen açılış töreninin ardından CHP kurmayları Başkan Işıklar ile birlikte fuarda açılan stantları ziyaret ederek ürünler hakkında bilgi aldı. CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, üreticiler ve firma yetkilileriyle sohbet etti. Tüm ürünleri tek tek inceleyen Tekin, Başkan Işıklar'ı düzenlenen fuar ile Silivri Belediyesi Tarımsal Üretim ve Araştırma Merkezi çalışmaları için tebrik etti.

Bölgenin tarım ürünleri fuarda yer aldı
Silivri İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Silivri Tarım Kredi Kooperatifi, Silivri Ziraat Odası, Silivri Önder Çiftçi Danışmanlık Derneği, Trakya Birlik (Yağlı Tohumlar), Silivri Köyleri Süs Bitkileri Üretim ve Pazarlama Kooperatifi ve Silivri Bal Üreticileri Birliği’nin de katılımıyla gerçekleşen fuarda yöresel tarım ürünleri de sergilendi. Kadıköy Karpuzu, Selimpaşa Topatan Kavunu ve Bamyası, Değirmenköy Domatesi ile çevrede seracılık yapan yerel üreticilerin enginar, salatalık ve kıvırcık gibi ürünleri de fuar alanında yer aldı.

Silivir Belediyesi standı yoğun ilgi gördü
Fuarda Silivri Belediyesi standı yoğun ilgi gördü. Silivri Belediyesi Tarımsal Üretim ve Araştırma Merkezi'nde üretilen ürünlerin yer aldığı stantta; Karabuğday, Enginar, Çilek, Kudret Narı, Adaçayı, Melisa, İstanbul Kekiği, İzmir Kekiği, Fesleğen, Reyhan, Lavanta, Aynısefa, Biberiye, Nane ve Tıbbi Nane ile sergilenerek çiftçiye üretim teknikleri ve aşamaları hakkında bilgiler veriliyor. Stantta belediye yetkilileri tarafından Arıcılık faaliyetleri hakkında da bilgilendirme çalışmaları yapılıyor.

 

Haber: Bülent Çavuş / Gerçek Gündem

Anahtar Kelimeler
    Pazartesi, 01 Eylül 2014 10:59

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica