CHP: Konser yasağını kabul etmiyoruz

Bu akşam CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun katılımıyla Bağcılar'da gerçeleştirilecek olan konsere İstanbul Valiliği ile Emniyet Müdürlüğü izin vermedi.

CHP, konuyla ilgili olarak bugün saat 16:00'da Bağcılar Meydanı'nda basın açıklaması gerçekleştirdi. Basın açıklamasını CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin ve CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı yaptı.

Bağcılar Meydanı'nda basına konuşan CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, "Bu gece burada yapmak istediğimiz konsere Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu da katılacaktı. Ancak Valilik ve Emniyet Müdürlüğü, konsere izin veremeyeceklerini bildirmişler. Bu yasağı kabul etmiyoruz'' dedi. Valilik ve Emniyet Müdürlüğü'nün tamamen keyfi davrandığını belirten Tekin, "Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi düzenlenecek olan konseri hiçbir gerekçe göstermeden engellemeye çalışıyorlar. Valilik ve Emniyet Tayyip Erdoğan'ın kazanması için çalışıyor'' ifadesini de kullandı.

CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan salıcı ise "Dün geceden beri konser platformunu düzenlemek için uğraşıyorduk. Birkaç saat önce konseri yapamayacağımız söylendi. Konseri gerçekleştireceğiz'' dedi.

 

Haber: Gerçek Gündem

Anahtar Kelimeler
    Çarşamba, 06 Ağustos 2014 16:46

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica