"Erbakan'ı yüzüstü bırakıp giderken, inancınızı rafa mı kaldırmıştınız?"

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün görev süresinin sonunda nasıl bir yol izleyeceği konusu, siyasette polemik oldu. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Gül'ün Cumhurbaşkanlığı sonrasında AK Parti'ye dönmemesi halinde, yeni bir siyasi parti kurup kurmayacağı yolundaki soruya, "İnancımızda böyle birşey yok" dedi.

Arınç, dün akşam televizyonda "Başbakan olmadığı takdirde, Gül ayrı bir parti kurar mı?'' sorusuna karşılık şu yanıtı verdi:

Arınç: İnancımızda böyle bir şey yok
"Bizim çizgimizde hiç kimse Ak Parti'nin dışına çıkmaz. Ben şahsım olarak söylüyorum, ezilsem, sürülsem, hor görülsem, olmaz ama hiç bir zaman AK Parti'nin dışına çıkıp bir mücadele, yeni bir parti kurmak, bunlar saçmalıktır. Bizim inancımızda böyle bir şey yoktur. Biz bir kenara çekiliriz kendimizi feda ederiz ama AK Parti devam eder. Abdullah Gül Bey de AK Parti'yi zafiyete uğratacak hiçbir hareketin içinde olmaz."

Gürsel Tekin: "Erbakan'ı yüzüstü bırakırken inancınızı rafa mı kaldırmıştınız?
CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin ise Arınç'ın bu sözlerine tepki gösterdi. Tekin, Hürriyet'e yaptığı açıklamada, "Siz hangi inanca bağlısınız? Sizi var eden Sayın Necmettin Erbakan'ı bir gecede sattınız. O zaman hangi inançtaydınız?" diyerek tepki gösterdi.

Tekin şöyle dedi;
"İnanç şimdi mi aklınıza geldi. Sayın Erbakan'ı yüzüstü bırakıp giderken, inancınızı rafa mı kaldırmıştınız? Elinizi inançlardan çekin, günah da işlemeyin."

 

Haber: Hürriyet

Anahtar Kelimeler
    Çarşamba, 06 Ağustos 2014 13:27

Bağlantılı Konular