CHP'den "Bilal Erdoğan" tapesi

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin bir basın toplantısı düzenleyerek yeni bir "Bilal" skandalının tapesini basına dinletti. Tekin "Milli Eğitimi ne hale getirdiklerini göreceksiniz" diyerek tapeyi sinevizyonla yayınladı.

Yayınlanan tapede TÜRGEV Mütevelli Heyeti üyesi, Başbakan Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'ın İmam Hatip'lerin yaygınlaştırılmasına ilişkin telefon görüşmesinin kaydı yer alıyor.

Tekin, "Gördüğünüz gibi Bilal Erdoğan paraları sıfırlamakla yetinmemiş ve milli eğitimi sıfırlamak için talimatlar veriyor. Görülüyor ki afet yasası denilen deprem anında uygulanması gereken yasanın burada uygulandığını görüyoruz. 10 Ağustos'ta seçime giderken milletin adamlarının milleti nasıl soyduğunu görüyorsunuz. Kızlı erkekli devlet yurtlarının Milli Eğitim Bakanlığı'nın olduğunu sanırdık. Demek ki bu ülkenin milli eğitim bakanı yokmuş. Bu ülkenin Bilal'i varmış. Milli eğitimin nasıl dizayn edileceğinin talimatları veriliyor. İmarla ilgili talimatların nasıl verildiğini görüyoruz. Afet Yasası maddeleri din iman adına kullanılmış" diye konuştu.

 

Haber: Sözcü

Anahtar Kelimeler
    Pazartesi, 04 Ağustos 2014 12:36

Bağlantılı Konular