Başkan Roman düğününde göbek attı

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, Örnekköy'de düzenlenen Roman Şenliği'nde 17 çiftin nikahını kıydı. Neşeli halleri ile bilinen Romanlar, gece boyunca şarkılar söyledi, oyunlar oynadı. Eğlencenin tavan yaptığı geceye, CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin de katıldı.

Başkanlar da oynadı
Örnekköy Pazaryeri'ndeki Roman Şenliği ve Toplu Nikah Töreni müzik ve eğlence ile başladı. Akşam saatlerinden itibaren alanı dolduran mahalle sakinleri, Tepecik Senfoni Orkestrası ve Romanların sevgilisi Tepecikli Serkan'ın şarkıları ile eğlendi. Bir an olsun yerinde durmayan ve doya doya oynayan Roman vatandaşların coşkusuna Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar ve CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin de katıldı. Akpınar ve Tekin, sahneye çıkarak, Roman vatandaşlar ile birlikte oynadı.

Gece boyu eğlence
Gecede, 17 çiftin nikahı da kıyıldı. Bazı çiftlerin, nikah törenine bebekleri ile birlikte katılması ilgi topladı. Başkan Akpınar ve CHP Genel Sekreteri Tekin, evlilik cüzdanlarını eşlere teslim etti. Çiftlere çeyrek altın hediye edildi. Gelinler, nikah töreninin ardından çiçeklerini atmayı da ihmal etmedi. Havai fişek gösterilerinin de yapıldığı gecede, müzik ve eğlence geç saatlere kadar devam etti.

"Sizler için çalışıyoruz"
Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar "Roman Mahallesi benim için ayrıcalık taşıyor çünkü burası, hayatın bütün zorluklarını yaşayan ve evlerine ekmek götürebilmek için alın teriyle mücadele edenlerin mahallesi. Biz yuva yapmanın ne büyük mutluluk olduğunu biliyoruz. Bugün burada çiftlerimizin yuvasını kurduk ancak sonraki süreçte de kentsel dönüşüm projelerimiz sayesinde sizler için huzur dolu yuvalar yapacağız" dedi.

"Hep yanınızdayız"
Şenliğe katılan CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin ise "Bugüne kadar Roman vatandaşlarımızın her mücadelesinde yanlarında olduk. Nasıl zorluklar yaşadıklarını biliyoruz. Bunları çözmek için çalışıyoruz. Sosyal demokrat bir belediyenin çatısı altında olduğunuz için çok şanslısınız. Belediye başkanlarımızın, hiç birinizi mağdur etmeyeceğinden eminim. Mutluluğunuz sonsuza kadar sürsün" dedi.
 

Haber: Gerçek Gündem

    Perşembe, 26 Haziran 2014 11:08

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica