Tekin'den böcek soruşturması tepkisi

MİT'in dört şüpheli ismi savcılığa bildirmesi CHP'li Gürsel Tekin'in tepkisine neden oldu.

Başbakan Recep Recep Tayyip Erdoğan'ın çalışma ofisinde bulunan dinleme cihazlarıyla ilgili olarak MİT'in dört şüpheli ismi savcılığa bildirmesi CHP'li Gürsel Tekin'in tepkisine neden oldu.

Başbakan Erdoğan'ın dinlediği iddialarını ilk gündeme getiren isim olan CHP'li Tekin şunları söyledi;
"Başbakan'ın bu kişilerin ortaya çıkmasını istediğini sanmıyorum. İlginçtir böcek soruşturması Savcılık tarafından re'sen başlattı. Başbakan bizzat şikayetçi olmadı.

Defalarca kez şu soruları sordum: Soruşturma geçiren memurlar kimler? İfadelerden ne çıktı da bunun üzeri örtülüyor? Savcılık eliyle neyin hazırlığındasınız? Dosya neden bekletiliyor? Madem böcek bulundu neden incelenmesi için yetkililere teslim edilmiyor?

Başbakan "derin devletin işi" dedi ama hangi derin devlet. On yıldır iktidarda olan bir başbakan ortada kendi büyüttüğü evlatları dışında derin devlet olduğuna kimseyi inandıramaz. Kendisini asıl dinleyen kişilerin ortaya çıkmaması için suç yaratacaklar, delil yaratacaklar ve suçu birilerinin, suçsuz günahsız birilerinin üzerine yıkmak isteyecekler. Bu yüzden de başbakan kendisinin kimin dinlediğinin aslında ortaya çıkmasını istemiyor. Çünkü bunun altından kendi derin devleti çıkacak. Başbakan'ın "böcek konusunu kapatalım" demesinin ardında işin astarının yüzünden pahalıya gelmesi endişesinden kaynaklanıyor.

Sorduğumuz sorulara net bir cevap alamadık. Verilen cevap gayri ciddiydi. Makam odasında yapılan rutin bir tadilat olduğunu söylediler. Sorularımızın hiç birine cevap vermediler. Şimdi de dört şüpheliden bahsediliyor. İlk verdiğiniz cevap mı doğru bu mu doğru. Bizim sorularımıza cevap vermiş olsalar samimiyetlerine inanmış olurduk.

Durmadan AKP cenahında bir böcek hikayesi dolaşıyor. Kim bu böcekler? Ana muhalefet olarak biz merak ettik de siz etmediniz mi? Aradan iki yıl geçmiş daha isim yeni bildiriyorlar."


Haber: Sözcü

Anahtar Kelimeler
    Pazartesi, 09 Haziran 2014 15:41

Bağlantılı Konular