"Başbakan gerilim siyaseti izliyor"

CHP Genel Sekteri Gürsel Tekin ve gazeteci Ceyda Karan Halk Tv'de yayınlanan Açık Konuşalım programına konuk oldu.

Gürsel Tekin bugün yaşanan Danıştay tartışmasına şu yorumları yaptı:
"Ben Başbakanın tepkisini anlayamadım. Anayasa Mahkemesi Başkanı konuşurken, başkana bardak fırlatması gerekirdi. Başkanın konuşmasında da hukukla ilgili konuşmalardı ama daha sertti."

Gerilim siyaseti izliyor
"Başbakan gerilim siyaseti izliyor" diyen Tekin, "İstişare Toplantısı öncesinde yaptığı açıklamayı biliyorsunuz. Nasıl bir istişare ise Bütün toplantılarda Başbakan konuşup bitiriyor. CHP'nin toplantıları gibi insanların birbirini eleştirdiği toplantılar mı yapıyor AKP? Buradan baktığımızda Başbakanın ruh halinin iyi olmadığını görüyoruz" diye konuştu.

Beni Cumhurbaşkanı şaşırttı
CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin kendisini asıl şaşırtanın Cumhurbaşkanı olduğunu söyledi; "Van'da insanlar hala mağdur. Bunu bir hukuk insanın ifade etmesi ne zamandan beri ayıp olmuş? Başbakanın "cübbeni çıkar gel" ağzını anlamak mümkün değil. Beni şaşırtan Cumhurbaşkanı oldu. Başbakan, Cumhurbaşkanını kaldırdı."

Gazeteci Ceyda Karan da bu görüntülerin dünyada da iyi karşılanmayacağını söyledi. Karan Başbakan'ın konuşmalarının dakikalarca canlı yayınlandığını belirtti.

Haber: Gerçek Gündem

Anahtar Kelimeler
    Cumartesi, 10 May 2014 22:59

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica