Savcının açıklamasına Gürsel Tekin'den tepki

"Bir hukuk adamı olmasına rağmen Savcı Demir, hukuk ağzıyla konuşmuyor. Maganda ağzıyla konuşuyor. Türkiye'nin Ana muhalefet liderinden bahsederken bir hukuk adamının, "kendisi de öğrendi işte, daha ne istiyor" diye konuşması, hukuk ağzı değil, maganda ağzıdır"

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na "şüpheli" sıfatıyla ifade vermesi için çağrı gönderen İstanbul savcısı Mehmet Demir, açıklama yaptı.

Demir, olayın kamuoyuna yansıması ve İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının çağrıyı geri çekmesi üzerine, gazetecilere açıklama yaptı. Savcı, "Soruşturma kapsamında fezleke düzenlememiz gerekiyordu. Ama yanlışlıkla ifadeye çağırdık. Çağrıyı geri alıyoruz. Kendisi öğrendi işte, daha ne istiyor?” dedi.

CHP'li Tekin: "Maganda ağzıyla konuşuyor"
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin ise, Savcı'nın bu sözlerine tepki gösterdi. Tekin, Hürriyet'e yaptığı açıklamada, "Bir hukuk adamı olmasına rağmen Savcı Demir, hukuk ağzıyla konuşmuyor. Maganda ağzıyla konuşuyor. Türkiye'nin Ana muhalefet liderinden bahsederken bir hukuk adamının, "kendisi de öğrendi işte, daha ne istiyor" diye konuşması, hukuk ağzı değil, maganda ağzıdır" dedi.

Haber: Hürriyet

    Salı, 29 Nisan 2014 19:19

Bağlantılı Konular