Gürsel Tekin'den sendikalara 1 Mayıs desteği

Cumhuriyet Halk Partisi  Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, 1 Mayıs Emek ve İşçi Bayramı'nda Taksim'e gelmek isteyen sendika temsilcilerine destek vermek için sendika yöneticilerini ziyaret etti.

DİSK, KESK, TMMOB ve TTB'den oluşan 1 Mayıs Komitesi, Gezi Parkı merdivenlerinde saat 12'de 1 Mayıs Emek ve İşçi Bayramı ile ilgili açıklama yapmak istedi. Polis sendika temsilcilerine açıklama için izin vermedi. Yaşanan gerginlikte çok sayıda kişi gözaltına alındı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Taksim'deki sendika yöneticilerini ziyaret etti.

Basın mensuplarının sorularını cevaplandıran Gürsel Tekin şöyle konuştu: "Bir ülkenin başbakanı bir önceki günkü konuşmasında sivil toplum örgütlerinin, sendikaların, kendilerini özgürce ifade edebileceği bir basın toplantısına bile tahammül edemiyorsa gelinen noktaya bakın. Nedir buradaki arkadaşların talebi? Çok insani bir talep. Burada şehit düşmüş arkadaşları hakkında ve 1 Mayıs ile ilgili bir basın toplantısı yapılacak. Ve bu basın toplantısına tahammül edemeyen bir diktatör ile karşı karşıyayız. Sendika ve sivil toplum örgütlerinin 1 Mayıs günü yalnız olmadığını göreceksiniz."
 

Haber: Cihan

Anahtar Kelimeler
    Pazartesi, 21 Nisan 2014 14:32

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica