Gürsel Tekin: Gül'ü emekli etmek istiyorlar

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün "Siyaset planının olmadığı” açıklamalarına ilişkin, "Görünüyor ki, Sayın Gül'ün daha önce bir yasayla önünü kesmek istemişlerdi, şimdi gayri yasal olarak Sayın Gül'ü emekli etmek istiyorlar" dedi.

Gürsel Tekin, CHP Grup Genel Kurul toplantısı öncesinde Genel Merkez'e gelişinde gazetecilerin sorularını yanıtladı. CHP'deki toplantılara ilişkin bir soru üzerine Gürsel, yerel seçimlerden sonra durum değerlendirmesi yapmak, cumhurbaşkanlığı ve genel seçimleri ele almak için dün PM'nin toplandığını, bugün milletvekilleriyle toplantı yapılacağını, ilerleyen günlerde de örgütlerin çeşitli kademeleriyle bir araya gelineceğini söyledi.

"Dün yapılan PM toplantısında küçük bir kurultay talebi getirildiği söyleniyor. Böyle bir şey gündeminizde var mı" sorusuna Gürsel Tekin, "Talepler gelebilir ama somutlaşmış bir şey yok" yanıtını verdi.

"Bir daha siyasette yokum demiyor"
Gürsel Tekin, Cumhurbaşkanı Gül'ün "siyaset planının olmadığı" açıklamaları hatırlatılarak, "Gül'ün açıklamaları "bir daha siyasette yokum" mu, yoksa "Cumhurbaşkanı olarak devam edeceğim" mi?" sorusu üzerine "Bir daha siyasette yokum demiyor. Kendisi çok açık, net bir şekilde ifade etmişti. "Ben, Sayın Başbakan ile konuştuktan sonra kararımı vereceğim" demişti. Görünüyor ki o cenahta Sayın Gül'ün daha önce bir yasayla önünü kesmek istemişlerdi, şimdi gayri yasal olarak Sayın Gül'ü emekli etmek istiyorlar" diye konuştu.

Haber: Hürriyet

 

    Cumartesi, 19 Nisan 2014 11:38

Bağlantılı Konular