"Bu sıradan bir saldırı değildir"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Kemal Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırının güçlü bir güvenlik zafiyetini ortaya çıkardığını söyleyerek, "Saldırganın bir profesyonel olduğunu da ifade etmek istiyorum" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na TBMM çatısı altında yapılan yumruklu saldırıya ilişkin tepkiler devam ediyor. Saldırıdan kısa bir süre sonra Habertürk televizyonunun canlı yayınına katılan CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, saldırının güçlü bir güvenlik zafiyetini ortaya çıkardığını söyleyerek sözlerini öyle sürdürdü: "Saldırganın bir profesyonel olduğunu da ifade etmek istiyorum."

Saldırının BDP grup toplantısının yapıldığı salonun önünde yapılmasına dikkat çeken Gürsel Tekin, "Bunun sıradan bir saldırı olmadığını söylüyorum. Özellikle Barış ve Demokrasi Partisi’nin grup toplantısının önünde bu olayın olması, aynı zamanda ‘bir provokasyon yaratabilir miyim’ çabasın da söz konusu hale getirebilir. BDP’yle bir ilgisinin olmadığını biz çok iyi biliyoruz. Ama eylemi gerçekleştiren kişinin sıradan bir kişi olmadığı, her ne kadar Emniyet farklı bilgiler vermiş olsa da, en azından bizim elimizdeki bilgilere göre farklı örgütlerle bağlantısının olabileceği ihtimalinin çok yüksek olduğunu kamuoyuyla paylaşmak istiyorum."

Haber: Radikal

    Salı, 08 Nisan 2014 21:36

Bağlantılı Konular