"Arıkan'ın AKP'li adayla yaptığı açıklama doğru olmamıştır"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, partisinin Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yıldıray Arıkan'ın AK Parti adayı Abdullah Torun ile seçimlerin iptal edilmesine yönelik açıklamasının doğru olmadığını söyledi.


Partisinin Hatay seçim sonuçlarına yapılan itirazlar nedeniyle bu şehirde bulunan CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, karayolu ile geldiği Adana'dan hava yolu ile Ankara'ya döndü. Burada Gürsel Tekin'i Ankara'ya Adana milletvekilleri Turgay Develi, Ali Demirçalı, İl Başkanı Orhan Sümer ve Seyhan Belediye Başkanlığına seçilen Zeydan Karalar uğurladı.

Havaalanında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Gürsel Tekin partisinin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yıldıray Arıkan ile AK Parti’li Büyükşehir Adayı Abdullah Torun'un dün akşam yaptığı ortak basın açıklamasını eleştirdi. Tekin, konuyla ilgili partilerinin görüşü dolduğunu ancak Adalet ve Kalkınma Partisi’nin adayı ile yapılan açıklamanın doğru olmadığını söyledi. Gürsel Tekin, "Partimizin görüşü var. Tabi ki parti adına itiraz yapılabilir ancak AKP'li Belediye Başkan Adayı ile değil seçilmiş il başkanı ile yapılabilir. Seçilmiş belediye başkanı ile yapılabilir. AKP'li belediye başkan adayı ile yapılan bu açıklama doğru olmamıştır" ifadelerini kullandı.

Haber: İHA

Anahtar Kelimeler
    Çarşamba, 02 Nisan 2014 17:29

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica