"Sayın Cumhurbaşkanım tehditlere boyun eğme"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin seçim çalışmaları kapsamında geldiği Konya'da Selçuklu Seçim Merkezi'nde partilerle buluştu. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e seslenen Gürsel Tekin, "Sayın Cumhurbaşkanım tehditlere boyun eğme, dik dur. Türkiye'ye sahip çık. Türkiye'ye sahip çıkmazsan. Bu kirli oyunun bir parçası olarak siz de tarihe gömülürsünüz" dedi.


Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Türkiye'nin önemli bir kırılmayla karşı karşıya kaldığını ifade ederek, "Bu twitter yasağı, facebook yasağı, sosyal medya yasağı öyle sıradan bir yasak değildir. Niye yasaklar var. Neyden korkuyorsunuz. Yasak korkudan kaynaklanır" dedi.

30 Mart seçimlerinin Türkiye için çok önemli bir seçim olduğunu vurgulayan Gürsel Tekin, "Burada sadece belediye başkanları seçmeyeceksiniz. Aynı zamanda ya barbarlığa teslim olacağız ya da özgürlüğe teslim olacağız. Türkiye'nin önemli bir kırılmayla karşı karşıya olduğunu hepinizin bilmesi gerekiyor. Bu twitter yasağı, facebook yasağı, sosyal medya yasağı öyle sıradan bir yasak değildir. Niye yasaklar var? Neden korkuyorsunuz? Yasak korkudan kaynaklanır" ifadelerini kullandı.

Suriye uçağının düşürülmesi
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, sınır ihlali yapan Suriye uçağının düşürülmesi olayına da değinerek, "Ansızın sınırlarımızda bir uçak düşürüldü. Elbette bu ülkenin sınırlarını kim ihlal ederse bunun gereğini her zaman yaparız. Bu konuda hiç kimsenin tereddüdü olmasın. Ama seçime 6-7 gün kala böyle bu numaraların bir anlamının olması gerektiği inancı içerisindeyim. Bu sosyal medya ve sosyal medyanın ötesinde yaygın medyaya getirilen yasaktan sonra seçime bir gün kala birçok yasaklarla hatta hatta telefonların, elektriklerin bile kesileceğini düşünmemiz lazım" diye konuştu.

 

Haber: Habertürk

    Pazartesi, 24 Mart 2014 14:34

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica