Gürsel Tekin: ''CHP'nin belediyecilik anlayışı insan odaklıdır"

Gürsel Tekin,  CHP Manisa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Özgür Özel'in proje tanıtım toplantısına katıldı. Gürsel Tekin, CHP'nin birinci  CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, "CHP'nin belediyecilik anlayışı insan odaklıdır. İnsanın hayatını kolaylaştıran projeleri vardır" dedi.


Türkiye'deki büyükşehir belediyeleri arasında CHP'li büyükşehir belediyelerinin en başarılı belediyeler olduğunu savunan Gürsel Tekin, şöyle konuştu:

"Kentsel dönüşümün ne olduğunu sosyal demokrat belediyelerden öğrendiler. Metroyu ülkeye ilk kez getirenler CHP'li belediyelerdir. Türkiye'de Birleşmiş Milletler ödülünü almış Türkiye'de bir tek belediye var, o da sosyal demokrat CHP'li belediyedir. Yasalara göre belediyelerin neler yapacağı nettir. Altyapı yapmak, ulaşım sorununu çözmek, bunlar proje değildir. Bunları proje diye yutturuyorlar, sosyal projeler, projedir. CHP'nin belediyecilik anlayışı insan odaklıdır. İnsanın hayatını kolaylaştıran projeleri vardır. Bizim süt projemiz vardı. Başkanımız soruşturmaya tabi tutuldu, sonra ne olduysa süt projemizi kendilerine proje yaptılar."

"AKP ile arada 1,5 puan fark var"
Gürsel Tekin, araştırmalar sonucunda Manisa'da Özgür Özel'in büyükşehir belediye başkanlığını şimdiden gördüğünü iddia ederek, şöyle devam etti:  

"Şu anda Ak Parti ile CHP arasında 1,5 puan fark var. CHP 1,5 puan önde. Ama bize 1,5 puan yetmiyor. Eğer Manisa'nın Eskişehir, İzmir, Aydın olmasını istiyorsanız arkanızda dağ gibi CHP olacak. Sadece Manisa'nın değil Türkiye'nin geleceğini tayin edeceksiniz. 30 Mart'ta sandık başına gittiğinde ya vatan evlatlarını ya da pırıl pırıl vatan evlatlarını tercih edecekler. Sevgili Manisalılar, özellikle CHP'lilere sesleniyorum, bir tek oya bile ihtiyacımız var. Çok kritik bir seçim geçiriyoruz. Zaman zaman kirli kamuoyu yoklamaları açıklanıyor, sakın ola hiçbirine inanmayın. Onlar ancak kafa karıştırıyorlar, inanmayın. CHP Manisa'da birinci partidir, ikinci parti Ak Parti'dir."

Özel'in projelerini açıklayacağını ama CHP'nin en önemli projesinin ise Türkiye projesi olduğunu vurgulayan Gürsel Tekin, Türkiye'nin 30 Mart'tan sonra bu iktidarı taşımasının mümkün olmadığını savunarak, uluslararası arenada Türkiye'nin zor durumda olduğunu ve küresel oyuncak haline getirildiğini kaydetti.

Gürsel Tekin, Ak Parti'nin İzmir mitingindeki vatandaşların tamamının dışarıdan topladığını belirterek, "Sayın Başbakan 'İzmir'e hoşgeldiniz' diyor. Kime diyor, İzmirliye 'İzmir'e hoşgeldiniz' denir mi?" diye konuştu.

 

Haber: Haberler.com

    Pazartesi, 17 Mart 2014 10:09

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica