CHP'den OHAL uyarısı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yazılı bir açıklamayla “Başbakan Erdoğan ve çevresindeki kadronun provokasyon peşinde olduğunu” söyledi. Gürsel Tekin, uyarının ciddiye alınması gerektiğini belirterek, "Sayın Kılıçdaroğlu boş bir şey söylemez. Söylediklerinin tamamının ciddiye alınması gereken şeyler olduğunu düşünüyorum." dedi.

 
Mitinglerini sürdürürken yazılı bir açıklama yapan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, "Başbakan Erdoğan'ın provokasyon ve kaos peşinde olduğu" konusunda uyarıda bulundu. Kemal Kılıçdaroğlu, açıklamasında "Başbakanlık makamını işgal eden zat, çevresindeki dar bir kadro ile birlikte, tehlikeli bir provokasyon peşindedir. Kaos, kargaşa ve sosyal kamplaşmadan beslenerek kendi otoriter anlayışını kalıcı bir rejime dönüştürmeyi planlayan bu iktidarın provokasyonları konusunda halkımızın azami dikkat ve duyarlılıkla hareket etmesi son derece önemlidir. Bu provokatörlerin ve kaos projesi mimarlarının oyununa gelmeme konusunda halkımın yüksek irfanına olan güvenim tamdır" ifadelerini kullandı.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun "kaos" uyarsı kulislere bomba gibi düştü. CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, uyarının ciddiye alınması gerektiğini belirterek, "Sayın Kılıçdaroğlu boş bir şey söylemez. Söylediklerinin tamamının ciddiye alınması gereken şeyler olduğunu düşünüyorum." dedi.

Hükümetin tavrının OHAL’i bile aştığını ifade eden Gürsel Tekin, "Bugünkü uygulamalar maalesef olağanüstü hâl ve sıkıyönetimdeki uygulamalarıdır. Bu çok tehlikelidir. Bugün başvuracağınız bir makam kalmamışsa, iktidar bakanları hakime, savcıya, kamu görevlisine talimat verebiliyorsa bu uygulamaların tamamı OHAL'dir" diye konuştu.

 

Haber: Taraf

    Perşembe, 13 Mart 2014 10:25

Bağlantılı Konular