"Oylarımızın çalınmasından endişeleniyorum"

Kanaltürk Radyo’da hükümet yetkililerinin ses kayıtlarına ilişkin açıklamalarda bulunan Gürsel Tekin, "Tapelere filan ihtiyacımız yok. Ben 2,5 yıl önce yolsuzluk raporumu çıktım, açıkladım. Başbakan Erdoğan'a da gönderdim, 2,5 yıldır tek bir yalanlama gelmedi. Elimizde belgeler var, para trafiği var. Tape olsa ne olur, olmasa ne olur?" diye konuştu.

Hükümetten sadece iki beklentisi olduğunu belirten Gürsel Tekin, "Reza Zarrab'ın ofisine girip çıkan insanların kamera kayıtlarını yayınlayalım ve çocuklarımızın mal varlığını açıklayalım." şeklinde konuştu.

Aylarca Esad hakkında konuşan Başbakan Erdoğan'ın, artık sesinin çıkmadığını ifade eden Gürsel Tekin, "İran binlerce kez bizi tehdit etti. İran'a karşı hükümet hiç sesini çıkaramadı. Alman Cumhurbaşkanı, Türkiye siyasetine örnek olmalı. Geçen gün beraat etti" şeklinde dış politikaya ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Cumhurbaşkanı'nın da mı çocuğu dinlendi?
Başbakan Erdoğan ile Adalet Bakanı Sadullah Ergin arasında geçen telefon kayıtlarının Erdoğan tarafından kabul edilmesi ile ilgili olarak, "Geçen gün Başbakan çıkmış diyor ki, "Evet, ben konuştum." Senin ne işin var ihale takip etmekle? Bütün bu yolsuzluklara bulaşmış olan hükümeti meşru saymıyoruz" diye konuştu.

Gürsel Tekin Cumhurbaşkanı'na "Tüm bu yolsuzluk iddiaları havada uçuşurken, bir Cumhurbaşkanı Devlet Denetleme Kurulu'nu neden göreve çağırmaz? Yoksa Başbakan Erdoğan, "Senin de çocuğun dinlendi mi" diye uyardı mı kendisini?" sorusunu yöneltti.

Seçimlerin güvenliğine ilişkin endişeleri olduğunu dile getiren Gürsel Tekin, "Paramızı çalanları kayıranlar, oyumuzu çalanları neden kayırmasın? Oyların güvenliğinden sorumlu olan Adalet Bakanı ve İçişleri Bakanı'na ve Devlet Denetleme Kurulu'na güvenim yoktur" dedi.

CHP Ankara Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş'ın Ankara'da seçimlere çok asılmadığına yönelik gelen bir eleştiriyi yanıtlayan Gürsel Tekin, "Mansur Yavaş çok mütevazi bir insan. Farklı siyasi partilerden insanların Mansur Bey'e oy verdiğini görüyoruz. Mansur Yavaş ile Ankara'yı farkla alıyoruz" dedi.

Üç büyük şehirle ilgili seçim tahminlerini sıralayan Gürsel Tekin, "İzmir'i alacağız. İstanbul ve Ankara ile ilgili meşru bir seçim olacaksa her iki ili de farkla alacağız. İstanbul'un çok ciddi sorunları var. Mülkiyet, altyapı sorunu çözülemedi. Hiç mi iyi bir şey yapmadılar diye soruyorlar, tabi ki yaptılar. Hepsini zengin ettiler" şeklinde konuştu.

Haber: Çağdaş Ses

Anahtar Kelimeler
    Perşembe, 06 Mart 2014 10:37

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica