Gürsel Tekin: "Eşkıya Ankara'nın göbeğine inmiştir"

CHP, Recep Tayyip Erdoğan'ın Fenerbahçe başkanlık seçimleri ile işadamı Aydın Doğan'ın SPK davasına ilişkin oğlu Bilal Erdoğan ve  Sadullah Ergin ile arasında geçtiği ileri sürülen iki ses kaydına tepki gösterdi.  Gürsel Tekin, "Bu konuşmalar dehşet verici, tam bir eşkıyalıktır. Eşkıya Ankara'nın göbeğine inmiştir" dedi.

Fenerbahçe'nin Türkiye'nin en güzide kulüplerinden biri olduğunu ancak hükümetin siyasal emelleri için Türk futbolunu ulusal ve uluslararası düzeyde perişan hale getirdiğini ileri süren Gürsel Tekin, "Daha düne kadar futbol siyasetin dışındadır diyen Recep Tayyip Erdoğan'ın kulübe kumpas kuran kumpas başı olduğu ortaya çıktı. Uluslararası arenada da Türk sporu kan kaybediyor. Son olimpiyat bunun örneğidir" dedi. Fenerbahçe camiasının çok duyarlı olduğunu vurgulayan Gürsel Tekin, camiayı 30 Mart'ta bunun gereğini yapmaya davet etti.

Gürsel Tekin, Başbakan ile Adalet Bakanı Sadullah Ergin konuşmasıyla ilgili olarak da "Eşkıyaları dağda bilirdik; eşkıyalar dağda değil Ankara'nın göbeğine inmiştir. Bir Başbakan ile Adalet Bakanın yargı ile ilgili konuşması Türkiye'nin geldiği son noktadır. Bu bir eşkıyalık sistemidir. Başbakan 6 ay önce yasama ve yargının ayak bağı olduğunu ifade etmişti; şimdi anlaşılıyor ki bu ayak bağlarını telefon kumpaslarıyla çözmeye çalışıyorlar. Bu konuda hukuk camiasını, sivil toplum kuruluşlarını ve tüm kamuoyunu duyarlı olmaya davet ediyorum" diye konuştu.

Adalet Bakanı Sadullah Ergin'in yasaların kendisine verdiği yetkiyi kullanarak davaya bakan hakime gücü yetmediğini belirten Gürsel Tekin, "Namuslu bir hakime sadece yasaları uyguladığı için 'galiba bu alevidir demesi' bunların sadece yolsuzluk mimarı değil, bölücü olduklarını da gösteriyor" dedi.

 

Haber: Gerçek Gündem

    Salı, 04 Mart 2014 15:24

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica