"Bizi dinleyip boşa zaman harcamışlar"

Bugün, Yeni Şafak ve Star gazetelerinde yer alan dinleme haberi, Türkiye gündemine damgasını vurdu. Söz konusu dinlemelerde 7000 siyasetçi, işadamı ve gazetecinin dinlenildiği iddia edildi. Dinlenenler arasında, CHP ve MHP Genel Merkez santralinin olduğu dikkat çekti. Dinleme iddialarına ilişkin CHP cephesinden ilk yorum  Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin'den geldi.

Gürsel Tekin,  "Bu bize sürpriz değil, CHP'nin dinlenildiğini zaten biliyoruz ama bizi boşa dinleyip zaman harcamışlar." dedi.

"Bizi 2005 yılından beri dinliyorlar"
Gürsel Tekin, "Bu bize sürpriz olmadı. Öteden beri CHP'nin, bizim dinlenildiğimizi biliyoruz. Bu ilk değil, yıllardır Türkiye'de dinleme skandalı devam ediyor. Bizi 2005 yılından beri dinliyorlar.  Eski Ulaştırma Bakanı, dinlemeler ile ilgili çıkışımıza "Siz neden korkuyorsunuz, yanlışınız varsa dinlenilmekten korkmayın" demişti. Başbakan'ın da geçmiş dönemde yaptığı konuşmayı unutmamak gerekli. Ne demişti Başbakan? "Kılıçdaroğlu, nefesini bile dinliyoruz" dememiş miydi? CHP'yi boşa dinlemişler, bizi dinleyip boş yere zaman harcamışlar.

Dün hukuksuzluğa göz yumanlar, aynı durum kendi başlarına geldiğinde bas bas bağırıyorlar. Konuya ilişkin CHP olarak henüz bir karara varmadık. Toplanıp, nasıl bir yol izleyeceğimizi önümüzdeki saatlerde kararlaştıracağız."
dedi.

Haber: Ajans Haber

Anahtar Kelimeler
    Pazartesi, 24 Şubat 2014 14:47

Bağlantılı Konular