CHP, görevden alınan polislerin yanında

İzmir'de Liman işletmelerine sabah yolsuzluk operasyonu yapan polislerin öğleden sonra görevden alınmasına CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin sert tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e "Duruma müdahale edin." çağrısı yapan Tekin, polislerin görevden alınmasını da "İzmir Büyükşehir Beleyesine operasyon yapınca polis destan yazdı, İzmir liman işletmelerine operasyon yapınca, polis görevden alındı" sözleriyle eleştirdi. Tekin "CHP olarak, görevden alınan bu polislere sonuna kadar sahip çıkacağız." dedi.

Tekin, Hürriyet'e yaptığı açıklamada, hükümete kendi istediği operasyonları yaptırmak için "Polis teşkilatını kapatıp, özel güvenlikle çalışma." önerisini getirdi.

Tekin, şöyle konuştu: "Bu görevden almalar kabul edilebilir değil. Buradan Sayın Cumhurbaşkanı'na çağrıda bulunmak istiyorum; Eyy Sayın Cumhurbaşkanı, müdahale edin. Sadece operasyon yaptıkları için polislerin görevden alınmaları, bu yolsuzlukların meşrulaştırılması ve kabul ettirilmesi içindir."
 
Polislere de seslenen CHP'li Tekin, yasal haklarını sonuna kadar kullanmalarını istedi. Tekin, "CHP olarak, görevden alınan bu polislere sonuna kadar sahip çıkacağız. Gerekmesi halinde yasal destek vereceğiz." dedi.

Haber: Hürriyet

Anahtar Kelimeler
    Çarşamba, 08 Ocak 2014 08:32

Bağlantılı Konular