"İçimi parçalayan şeyler"


CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, CNN Turk’te katıldığı "Aykırı Sorular"da Enver Aysever’in sorularını yanıtladı.

Gürsel Tekin, sunucunun "Sanki Sarıgül CHP’ye değil, CHP Sarıgüle katıldı." eleştirilerine manidar cevap verdi. Tekin "İçimi paramparça eden şeyler oldu, açıtan şeyler oldu, ben 30 yıllık CHP’liyim, CHP’nin 90 yıllık tarihi sürecine baktığınızda partiye insanlar elbette katılabilir, gelebilir, gidebilir, hiç itiraz yok ama yöntemler çok doğru yöntemler değildi." dedi.
 
Tekin sözlerini şöyle sürdürdü; "Biz, Bülent Arınç-Erdoğan değiliz, bu düşüncelerimizi her alanda söyleyebilecek insanlarız, yanlışa yanlış demeyelim mi? süreç yanlış oldu, yöntemler doğru olmadı."
 
Sarıgül'e eleştiri: Aklını peynir ekmekle yemiş olmalı!

Gürsel Tekin, geçtiğimiz günlerde CHP'ye katılan Mustafa Sarıgül'ün Başbakan Erdoğan için ''dünya lideri'' demesini de eleştirdi. Başbakan'ın, Gezi olayları sırasında Eskişehir'de hayatını kaybeden Ali İsmail Korkmaz'ın ardından ''Polis destan yazıyor.'' sözlerini hatırlatan Tekin, ''Böyle bir Başbakan nasıl dünya lideri olur!'' diye konuştu.
 
Gürsel Tekin, Sarıgül'ün sonradan beyanını düzelttiğini belirterek, "Başbakan'a dünya lideri demek için aklını peynir ekmekle yemiş olmak gerekir." dedi.

Haber: Cafe Siyaset

Anahtar Kelimeler
    Salı, 12 Kasım 2013 13:51

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica