Gürsel Tekin'den Nevruz yorumu

Çıkışta gazetecilerin soruları üzerine, bugünün özel bir gün olduğunu belirten Tekin, hem nevruz hem Aşık Veysel'in ölüm yılı hem de Yaşlılar Haftası'nın yaşandığını ifade etti.

Hafta nedeniyle yaşlıları ziyaret ettiğini ve huzurevi yetkililerinden bilgi aldığını aktaran Tekin, "Gerçekten çok nezih, çok temiz. Buradaki insanların da mutlu olduğunu görmek, eski, kötü, çirkin manzaraların yerine, insani standartların yüksek olduğu bir döneme geçmişiz. Tabii her yaşlı buradaki yaşlılarımız kadar şanslı değil, bunu da ifade edeyim." dedi.

Tekin, Diyarbakır'daki nevruz etkinliği hatırlatılarak, terör örgütü PKK'ya bir eylemsizlik çağrısı bekleyip beklemediğinin sorulması üzerine şunları söyledi:
"Bilemiyorum, biz fal bakmıyoruz. Bu konuda 15 gündür herkes bir fal bakıyor ama bunun belli ki daha önce planlanmış, görüşülmüş, müzakere edilmiş bir süreci vardır. Her ne kadar iktidar zaman zaman söylemese de gazetelere kızsa da bunun müzakere edilmiş bir süreci vardır. Nasıl bir müzakere yapılmıştır, bugün neler okunacak onu hep beraber izleyeceğiz."

Haber: Haberdar

Anahtar Kelimeler
    Perşembe, 21 Mart 2013 11:59

Bağlantılı Konular