CHP, yalan haberler için suç duyurusunda bulundu

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunan CHP Genel Başkan Yardımcıları Gürsel Tekin, Bülent Tezcan ve bazı milletvekilleri gerekçede şunları kaydetti.

Haber halkı aldatmaya yönelik
“Söz konusu haberde, DHKP-C terör örgütü ile CHP’nin tüzel kişiliği arasında irtibat bulunduğu, anlamına gelecek ifadeler kullanılmış ve habercilik ahlak ve etiği ile bağdaşmayacak şekilde kamuoyunda olumsuz ve seviyesiz bir iz bırakılmıştır. CHP temsilcilerinin tepkisi, yasal olarak faaliyet gösteren, Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’nın 51. maddesi ve 2821 sayılı Sendikalar Yasası’ndan güvence alan sendika merkezlerinin, kapılarının kırılması sureti ile temel hukuk ilke ve değerlerini bertaraf eder şekilde baskına tabi kılınması olmuştur. Bahse konu haberde geçen hususlar hiçbir şekilde gerçeği yansıtmamaktadır. 

Söz konusu haber gerçek dışıdır ve halkı aldatmaya, CHP tüzel kişiliğini karalamaya yöneliktir. Müteaddit kereler tekrarlanan bu hakaret, iftira ve karalama amaçlı haberden ortaya çıkan sonuç, haberi hazırlayanlar kasıtlı bir şekilde CHP tüzel kişiliğini ve bazı yöneticilerini terör örgütü ile bir tutmakta ve kamuoyunda CHP söz konusu terör örgütü ile birlikte olduğu yönünde kanaat oluşturmaya çalışmaktadır.”

Haber: Oda TV

Anahtar Kelimeler
    Çarşamba, 27 Mart 2013 18:48

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica