Tekin, yerel yönetimleri konuşuyor

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Bahçeşehir Üniversitesi Siyaset Okulu Sertifika Programı’nda bir konuşma yaptı.

Bahçeşehir Üniversitesi’nin siyaset okulu programı çerçevesinde konuşmacı olarak katılan CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, uzmanlık alanı olan yerel yönetimler ve kentsel dönüşüm konularına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Belediyecilik geçmişi sayesinde ve CHP İstanbul İl Başkanı olduğu dönemde İstanbul’da yerel yönetimlerin eksikliklerini geniş bir ekiple analiz ederek, gerçekleştirdikleri toplantılarda çözüm önerilerini İstanbullulara sunduğu için yerel yönetimler ve kentsel dönüşüm üzerine yoğun çalışmaları olduğu bilinen Tekin’i Bahçeşehir Üniversiteli yaklaşık yedi yüz öğrenci büyük bir ilgiyle dinledi.

Tüm dünya çapında gerçekleştirdikleri yerel yöneticilik çalışmaları arasında İngiltere’deki belediyecilik hizmetlerini incelemeleri neticesinde, şeffaf yöneticilik anlayışının Türkiye’nin çok uzağında olduğunu ifade eden Tekin, şu anda CHP’li belediyeler dahil olmak üzere hiçbir belediye için ,yi belediyecilik hizmeti veriliyor denilemeyeceğini, çünkü sistemin iyileştirilmeden asla yapılan hizmetlerin bir anlamı olmayacağını vurguladı.

Yerel yönetimler yasası ile belediyelerin elinden tüm yetkilerin alındığını belirten ve Başbakan Erdoğan ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ı kastederek "Belediyeler sadece iki Erdoğan’a bağlı." ifadelerinde bulunan Tekin, kendilerinin parti olarak yerel yönetim yasasını değiştirmeye talip olduklarını söyledi.

Bahçeşehir Üniversitesi’nin siyaset okulu programı etkinlikleri çerçevesinde konuşmacı olarak davet edilen Tekin, geçen sene Eylül ayında aynı programın Bursa’daki etkinliğinde de konuşmacıydı.

Haber: BAU

    Cumartesi, 19 Ocak 2013 17:57

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica