Gürsel Tekin Habertürk TV'de önemli açıklamalarda bulundu

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, Habertürk TV'de Balçiçek İlter'e önemli açıklamalarda bulundu.

Gürsel Tekin, yaptığı açıklamada Kemal Kılıçdaroğlu'nun İzmir 2. Bölgede açık ara önde olduğunu belirtti. Gürsel Tekin'in konuşmalarından önemli satır başları:

"Bugün Denizli'de ön seçimde oy kullanmaya giden Cihan Onurbeyefendi kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti. Denizli örgütümüze ve Cihan Bey'in ailesine baş sağlığı diliyorum. CHP tarihine bir demokrasi şehidi olarak geçecektir.

"Sayın Genel Başkanımız açık ara önde"
Bütün demokratik ülkelere baktığınızda iktidarın da zikrettiği milletvekileri yani milletin temsilcileri demokrasilerde böyle temsil edilir.
Milletin vekilleri istihbarat örgütlerinin istihbarat yaparak, kimin vekil olup olmayacağı değildir. Tamamen milletin iradesine bırakılır ve millet bunun kararını verir. Belki Türkiye'de uzun süredir özellikle 12 Eylül'Den sonra ara ara SHP döneminde olmuştur, ama ondan sonra bu ön seçimler hiç olamamıştır. CHP olarak bizim 2011 yılında seçim biter bitmez, siyasi partiler yasasının değişmesi için vermiş olduğumuz kanun teklifini ne yazık ki iktidar partisi kabul etmedi.

Kabul görmüş olsaydı, bugün bütün siyasi partiler kendi illlerinde isthibarat bilgilerine ihtiyaç duymaksızın en doğru kararı vereceğine inanıyorum.

Sayın Genel Başkanımız, ön seçime girdiği İzmir 2. bölgeden açık ara önde. Sandıklar açıldığında hep beraber göreceğiz.


"Elbette yüzde 60'larla iktidar olmak isteriz"
CHP'nin temel hedefi iktidar olmaktır. Elbette Yüzde 50 , yüzde 55, yüzde 60'larla iktidar olmak isteriz. Sayın Kılıçdaroğlu'nun sadece politik cümleler kurmak için yalan söylemeyeceğini hepimiz çok iyi biliyoruz. Yapılan bütün kamuoyu yoklamalarına baktığımızda başta iktidar partisi olmak üzere bir çok siyasi partinin önümüzdeki günlerde en azından bugünkü koşullarda tek başına iktidar olamayacağı görüntüsü var. İnşallah önümüzdeki günlerde CHP'nin çok önemli projeleri var. Bu projelerle vatandaşımız ikna edersek, tek başımıza iktidar olmak istiyoruz.

"Güvenli ortamda seçime gitmek istiyoruz"
Tek başımıza iktidar olup, dış politikadaki bu meseleleri kısa sürede çözmek istiyoruz. İç meselelerimiz her ne kadar bugün gazetelerimizde, televizyonlarımızda tartışma konusu olmasa da iç barışımızın önemli bir tehlikeyle karşı karşıya olduğunu hepimizin bilmesi gerekiyor.
Bir muhalefet partisinin önümüzdeki günlerde olmayabiliriz, bir tuzakla karşı karşıya kalabiliriz, cümlesinin çok anlamlı olduğunun hepimizin bilmesi gerekiyor. Yani güvenli bir ortamda seçime gitmek istiyoruz."

Anahtar Kelimeler
    Pazar, 29 Mart 2015 19:29

Bağlantılı Konular