"Cumhurbaşkanı, 76 milyonun değil, Tayyip Erdoğan'ın cumhurbaşkanıdır"

Danıştay'ın 146. yıldönümü etkinliğinde konuşan Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu'nun konuşmasına tepki gösteren Başbakan'ın töreni terk etmesini değerlendiren CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin Habertürk mikrofonlarına konuştu.

Gürsel Tekin, Başbakan'ın Feyzioğluna gösterdiği tepkiye ilişkin, "Başbakan'ın tepkisi aslında çok açık, çok net. Anayasa Mahkemesi Başkanı Sayın Haşim Kılıç'ın konuşmasına tahammül edemeyen Başbakan'ın Feyzioğlu'nun konuşmasına tahmmül etmemesine şaşırmıyorum. Şaşırtıcı olan Cumhurbaşkanı'nın tavrıdır. Demek ki 76 milyonun değil Tayyip Erdoğan'ın cumhurbaşkanıdır. Barolar Birliği Başkanı Sayın Feyzioğlu'nun konuşmasına tahammül edemeyen Başbakan'ın basına tahammül edememesini şimdi daha iyi anlıyoruz. Bizler de bu konuda sizleri eleştiriyorduk, bugüne kadar sizi eleştirdiğimiz için de özür diliyorum." dedi.

Gürsel Tekin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün tavrının şaşkınlık verici olduğunu belirterek, "Barolar Birliği Başkanı'nın hukukla ilgili olup biteni fade etmesi doğal değil midir? Başbakan'ın hukuk tanımazlığını hepimiz biliyoruz ama Sayın Cumhurbaşkanı'nın bunu yapması çok şaşkınlık vericidir.

Sayın Feyzioğlu'nun konuşması çok nezaket kuralları içinde yapılmış bir eleştiridir. Başbakan'ın buna tepki göstermesi, tepki göstermekle kalmayıp Cumhurbaşkanı'nı  elinden tutup kaldırması vahim bir olaydır."
şeklinde konuştu.
 

    Cumartesi, 10 May 2014 14:39

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica