Gürsel Tekin: "TÜRGEV rüşvetin merkezidir"

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, İMC TV'nin yayın konuğu oldu. Gürsel Tekin, Kemal Kılıçdaroğlu'nun savcılık tarafından ifadeye çağırılmasına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Gürsel Tekin, "Dün savcının bir açıklaması vardı, daha ne istiyor falan gibi, tam bir maganda ağzı. Şimdi herkes merak ediyor nedir bu, Kılıçdaroğlu ne yapmış, ne suç işlemiş diye. 17 Aralık'tan sonra bu yolsuzluk batağının merkezinin Başbakan'ın oğlunun kurmuş olduğu vakıf olduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz. Yurtdışından 100 milyon doların nasıl geldiğini, milyar dolarların nasıl akıtıldığını özellikle havuz medyası aracılığıyla belli iş adamlarının bu vakfa nasıl bağış yaptığını tüm Türkiye kamuoyu biliyor. Sayın Genel Başkanımız Amasya'da bir konuşma yaparken "Kendi oğluna kurmuş olduğu TÜRGEV Vakfı bir rüşvet merkez haline gelmiş" demiş. Zatı muhtereminde zoruna gitmiş, savcılığa suç duyurusunda bulunmuş, savcı da kendisine iş edinmiş yargıyı hukuku yok saymış.

Bu vakfın bir rüşvet merkezi olduğunu açık ve net beyan ediyorum. O savcı beyefendi bize de bir fezleke göndersin. Bir kere anayasal suç işlemiş böyle bir şey göndermesi mümkün değil, ikinci en büyük ayıplarından biri dünkü açıklaması. Bir maganda ağzı, daha ne istiyor falan lütuf etmiş gibi Sayın Genel Başkan'a, bir savcı açıklaması değil sanki.

Bu ülkede yolsuzlukların hesabını soran soruşturmaya tabi tutuluyorsa Türkiye'de vicdanın da yargının da ne duruma geldiğini hepimizin çok net bir şekilde görmesi lazım."
şeklinde konuştu.
 

    Çarşamba, 30 Nisan 2014 13:15

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica