"CHP herkes için sigortadır"

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, CNN Türk'te Ahmet Hakanın sunduğu Tarafsız Bölge programının konuğu oldu.

CHP İstanbul Milletvekili Melda Onur, CHP Genel Başkan Yardımcıları Umut Oran ve Gökhan Günaydın'ın da konuk olduğu programa CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce de Ankara stüdyosundan katıldı.

CHP yerel seçimde başarılı mı başarısız mı
CHP'nin yerel seçimlerde başarılı olup olmadığını değerlendiren Gürsel Tekin, "Siyasette demokrasi işlerse toplumda da işleyebilir. Demokrasiyi işleten tek parti CHP'dir. Keşke bütün partilerde, kendi iç dinamizminde bu çekişmeler olsa biraz daha ileri gidilebilir diye düşünüyorum." dedi. 12 Eylül'den sonra örgütlü toplum ortadan kaldırılınca CHP'nin daha çok iç mücadeleyle zaman kaybettiğini dile getiren Gürsel Tekin, yerel seçim sonuçları için de, "Başarı grafiği iktidar olmaktır. başarısız değiliz ama başarılı da değiliz. Geçmiş dönemdeki oy oranlarına bakınca başarısız değiliz ama bu güne bakınca elbette başarılı sayılmayız." dedi.

Seçim öncesi dönemde yolsuzlukların kapatılması için din faktörünün kullanıldığını ve yolsuzlukların seçimden kısa bir süre önce ortaya çıkmasının insanlarda kuşku yarattığını etkisinin azaldığını dile getiren Gürsel Tekin, "Bir havuz medyası oluşturuldu. Diyanet de dahil herkes bu yolsuzluklara suç ortağı oldu ve CHP burada tek başına mücadele ediyor. Bu 17 Aralık'ı din faktörünü çok kullanarak kapadılar. Bu tek başına bir faktör değildir elbette.

Bizim aile sigortası diye uygulamak istediğimiz iktidarın sosyal yardım dediği projeyi galiba tam olarak anlatamadık. Burada da bir eleştiri yapmak gerekiyor. Bu önemli bir faktör. Anadolu'da çaresiz bir kadın ayda 200 lira alıyorsa iktidarın çaldığı 300 milyondan daha önemlidir onun için 200 lirası."
şeklinde konuştu.

Gürsel Tekin ayrıca, siyasi partilerin şirket değil kamu alanı olduğunu ve CHP'nin önümüzdeki dönemde de herkes için bir sigorta olduğunu dile getirdi.

 

    Perşembe, 01 May 2014 00:03

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica