Gürsel Tekin’den muhtarları sevindirecek teklif

Gürsel Tekin: "Muhtarlarımızın, belediye meclis toplantılarına ve İl Genel Meclisi toplantılarına bağımsız üye olarak katılmalarının önünü açalım."

Devamını oku...

"Adaylığa hazırım" diyen Gürsel Tekin'den çağrı: İstanbul adayı derhal belirlensin

Gelecek yılın mart ayında yapılacak yerel seçimlerde, daha çok büyükşehir adaylarının kimler olacağı merak ediliyor. "Adaylık için hazırım" diyen CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin "İstanbul’un 39 ilçesinden 21’ini alacak durumdayız. Yeter ki içimizde kavga olmasın" ifadesini kullandı.

Devamını oku...

"Yolsuzluk varsa yoksulluktan kurtulamazsınız"

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Tekin, CHP'deki kurultay tartışması, ülkemizin ekonomik gidişatı, önümüzdeki yerel seçimler ve yaşanan hukuki tartışmalara yönelik düşüncelerini aktardı.

Devamını oku...

Gürsel Tekin: Türkiye'ye şantaj yapıldı

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, ABD'li rahip Andrew Brunson'un tahliyesine ilişkin Cumhuriyet.com.tr'ye konuştu. Tekin, "Övünerek yargımız bağımsız, yerliyiz, milliyiz diyenler şunu bilmeli ki, Türkiye dış politika konusunda büyük bir tehdit ve şantaj altında" dedi. Olağanüstü kurultay çağrılarını da değerlendiren Tekin, "Tarafların tartışmaları rahatsız edici. Sosyal medyada konuşarak, birbirini inciten cümeleler kullanarak partiye çok ciddi zarar veriliyor. Herkesin dikkatli olması lazım." diye konuştu.

Devamını oku...

CHP'den 'elimiz de belimiz de boş olmayacak'a protesto

CHP'liler Tuzla'da bir okulda öğretmenlik yapan, ancak sosyal medya hesabından "15 Temmuz'da elimiz de, belimiz de boştu. Bu sefer elimiz de, belimiz de boş olmayacak" yazan öğretmeni protesto için, görev yaptığı okulun önünde toplandı.

Devamını oku...

CHP'den Danıştay üyesine istifa çağrısı

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, sosyal medya hesabından paylaştığı mesajla CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'yi isim vererek eleştiren Danıştay üyesi Aysel Demirel'e tepki gösterdi.

Devamını oku...

Nusaybin'deki skandal görüntüler Meclis gündeminde

CHP İstanbul milletvekili Gürsel Tekin, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya "Askere dayak, polise saldırı, karakola baskın görüntülerine sebep olan kişiler hakkında ne yapmayı düşünüyorsunuz? Polise ve askere yönelik 'hepiniz vatan hainisiniz şerefsizler' diyerek hakaret eden ilçe başkanınız görevine devam edecek midir? Kolluk kuvvetlerimize yönelik bu ve bunun gibi onur kırıcı saldırıları önleyemediğiniz için ne yapmayı düşünüyorsunuz?" diye sordu.

Devamını oku...

Gürsel Tekin 19 Mayıs'ı İstanbullularla kutladı

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutlamak için 'Halkın Otobüsü' ismini verdikleri otobüsle Beşiktaş'tan başlayarak Fatih'e kadar halkla birlikte 19 Mayıs'ı kutladı. 24 Haziran seçimi ile ilgili konuşan Tekin " İş bitmiş Muharrem İnce'ye hayırlı uğurlu olsun." dedi.

Devamını oku...

Gürsel Tekin o skandalı Meclis’in gündemine taşıdı

Şırnak İl Sağlık Müdürü Nedim Uzun ve Şırnak Çevre ve Şehircilik İl müdürü İlker Yavuz’un polis memuruna yönelik davranışları Meclis gündemine taşındı. CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya yazılı soru önergesi verdi.

Devamını oku...

Yandex.Metrica