Gürsel Tekin'den Maçka'da şortlu kız olayına tepki

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin'den Maçka Parkı'nda güvenlik görevlisinin kadınların kıyafetlerine karışmasına sert tepki geldi. Güvenlik görevlisinin yaptıklarından, iktidardaki AKP'nin tavır ve söylemlerini sorumlu tutan Tekin, "Yeter. Bu yaşananlar ne insani, ne de vicdani" dedi.

Devamını oku...

Gürsel Tekin: Bu durum ülke için utanç kaynağıdır

CHP Milletvekili Gürsel Tekin, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'ın yanıtlaması istemiyle Meclis Başkanlığı'na soru önergesi verdi.

Devamını oku...

CHP'li Gürsel Tekin'den iktidara çağrı!

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin'in "Gelin, bu ülkede bir daha darbeler yaşanmasın diye atılması gereken acil, somut adımları birlikte atalım." diyerek kaleme aldığı yazıda iktidara ve vatandaşlara çağrıda bulundu.

Devamını oku...

Gökmen ve Mediha tutuklanmadı siyasi olarak rehin alındı

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin SÖZCÜ operasyonunu böyle değerlendirdi. Tekin, "SÖZCÜ'ye yapılan operasyon bana AKP'nin 'Hayaldi, gerçek oldu' sloganını hatırlatıyor. Gökmen Ulu ve Mediha Olgun'un hukuki tutukluluğu yoktur. SÖZCÜ'yü ne kadar susturabiliriz denemeleri bunlar" dedi.

Devamını oku...

CHP'li Gürsel Tekin Adalet Yürüyüşü'nü değerlendirdi: Nerede yolsuzluk varsa orada yoksulluk vardır

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başlattığı Adalet Yürüyüşü'nü PolitikYol'a değerlendirdi.

Devamını oku...

"Mahkemenin infaz etmediği Berberoğlu'nu Meclis Başkanı infaz etti"

CHP Milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanmasının ardından TBMM'de bir skandal yaşandı. CHP'li vekilin resmi Meclis albümünden çıkarıldı.

Devamını oku...

Tekin'den Yıldırım'a cevap

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin Başbakan Binali Yıldırım'ın Adalet Yürüyüşü'ne ilişkin kullandığı "Adalet sokakta aranmaz. Hızlı trene binsinler" sözlerine cevap verdi.

Devamını oku...

Berberoğlu'nu ziyaret eden Gürsel Tekin'den açıklama

CHP Milletvekili Gürsel Tekin, CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nu tutuklu bulunduğu Maltepe Cezaevi'nde ziyaret etti. Tekin, "Öyle bir sistemi yerleştirebilmeliyiz ki, sadece iktidar mensupları değil, sadece egemen güçler değil, herkesin rahatlıkla sırtını dayayabileceği evrensel bir hukuk sitemini oturtana kadar bu mücadelemiz devam edecektir" dedi.

Devamını oku...

Gürsel Tekin'den Başbakan'a sert eleştiri

CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun başlattığı "Adalet Yürüyüşü"nün ikinci gününde İstanbul Maçka Parkın'nda paralel olarak başlatılan demokrasi nöbeti de devam ediyor. Sözcü muhabiri Bora Erdin Maçka Parkı'nda CHP'li vekil Gürsel Tekin'in görüşlerini aldı.

Devamını oku...

Yandex.Metrica