Kılıçdaroğlu Zaman'a açılan davayı kınadı

CHP Genel Başkan Kılıçdaroğlu "Hırsızı bırakıp, "Hırsız var" diyeni susturmak istiyorlar" dedi ve Zaman'a açılan davayı kınadı. Açılan davayı, hukuku kendi emellerine alet etmek isteyenlerin davası olarak tanımlayan Kılıçdaroğlu "Sonunda iletişim özgürlüğü ve hukuk kazanacak" dedi.

"Sayın Ekrem Dumanlı

Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni

TBMM kürsüsünden okunan, açıklanan belge, bilgi ve görüşleri bile kamuoyundan gizlemek  için Meclis Televizyonuna  ambargo koyanlar, TRT-3'ün yayınını kesenler, halkı gerçeklerden habersiz kılmak içinde medyaya baskıyı, sansürü artırıyorlar.

Zaman Gazetesi  dahil,  özgür habercilik, özgür yayıncılık yapanlar hakkında açılan davalar halkın haber alma gerçekleri öğrenme hakkına açılan davalardır.

Bu davalar gözdağıdır, baskıdır, hukuku da kendi emellerine alet etmedir.

TBMM'de açıkladığım tapeleri haber yaptı diye açılan dava, hırsızı bırakıp, "aaa hırsız var" diyenin peşinden koşmaktır. Hırsızı değil, hırsız var diyeni sindirmek, susturmak girişimidir.

Ama, hepimiz biliyoruz ki, korkunun ecele faydası yoktur.

Baskı sindirme, gözdağı ne kadar artarsa artsın, karanlığın en koyulaştığı an şafağın yaklaştığı andır. AKP iktidarı ve onun işaretiyle hareket edenler ne yaparlarsa yapsınlar yolsuzlukların hesabı mutlaka sorulacaktır.
Türkiye'de hukuk, iletişim özgürlüğü ve demokrasi kazanacaktır.
Bu vesileyle,  Zaman Gazetesi'ni yargı yoluyla cezalandırma, gözdağı verme,  sindirme   girişimini kınıyorum.

Saygılarımla

Kemal Kılıçdaroğlu
CHP Genel Başkanı"

    Perşembe, 13 Kasım 2014 11:03

Bağlantılı Konular